Google+

marți, 9 iulie 2013

Conjugarea verbului werden

werden - a se face, a deveni

Conjugarea verbului werden la modul Indicativ


PrezentImperfectPerfectMai mult
ca perfect
Viitor 1Viitor 2
ichwerdewurdebin gewordenwar gewordenwerde werdenwerde geworden sein
duwirstwurdestbist gewordenwarst gewordenwirst werdenwirst geworden sein
er
sie
es
wirdwurdeist gewordenwar gewordenwird werdenwird geworden sein
wirwerdenwurdensind gewordenwaren gewordenwerden werdenwerden geworden sein
ihrwerdetwurdetsied gewordenwart gewordenwerdet werdenwedet geworden sein
siewerdenwurdensind gewordenwaren gewordenwerden werdenwerden geworden sein


Conjugarea verbului werden la modul Conjunctiv 1

PersPrezentPerfectViitor 1Viitor 2
ichwerdesei gewordenwerde werdenwerde geworden sein
duwerdestsei(e)st gewordenwerdest werdenwerdest geworden sein
er sie eswerdesei gewordenwerde werdenwerde geworden sein
wirwerdenseien gewordenwerden werdenwerden geworden sein
ihrwerdetseiet gewordenwerdet werdenwerdet geworden sein
siewerdenseien gewordenwerden werdenwerden geworden sein


Conjugarea verbului werden la modul Conjunctiv 2

PersoanaPrezentPerfect
ichwürdewäre geworden
duwürdestwär(e)st geworden
er, sie, eswürdewäre geworden
wirwürdenwären geworden
ihrwürdetwär(e)t geworden
sie, Siewürdenwären geworden


Conjugarea verbului werden la:

Imperativ

Singular: werde!
Plural: werdet!
Forma de politete: werden Sie!

Infinitiv 1

Prezent: werden

Infinitiv 2

Perfect: geworden sein

Participiu 1

Prezent: werdend

Participiu 2

Perfect:
- geworden (ca verb predicativ)
- worden (ca verb auxiliar)

Retine! werden - wurde - ist geworden

Abonează-te la newsletter-ul Germana Online

Un comentariu:

Ai gasit informatiile cautate in acest articol? Ai dori sa mai adaugam ceva?